Naša ekipa
»Skozi celotno poslovno udejstvovanje me vodi misel, da nikoli ni prepozno in da samo s poštenim delom in kvalitetnimi produkti ter storitvami lahko delamo dobro. Nikakor ne pristajam na to, da bi stranki rekel, da je po dvajsetih letih od nakupa nekega našega produkta čas za zamenjavo. Menim, da moramo zagotavljati servis lastnih produktov, kolikor dolgo je to mogoče.
Zdaj poskušam čim več nalog preložiti na sodelavce in jih tako pripraviti na prevzem podjetja. Sam imam zaradi tega več časa za svojo drugo strast – letenje z motornim letalom. Trenutno tudi aktivno iščemo nove prostore, saj zdajšnji (v domači hiši, čeprav povečani) še zdaleč ne zadoščajo več. Še dobro, da lahko zagotavljamo dobro delo od doma, kajti v tako majhnih prostorih ne moremo zagotoviti ustreznih pogojev.«
»Že od nekdaj rada delam z ljudmi in všeč so mi izzivi, ki mi jih prinaša podjetništvo. V poslovnem svetu ni nikoli dolgočasno, prej nasprotno; je razburljivo in pridejo časi, ko je precej stresno, pa vendar je lahko tudi zabavno.
V podjetju svojega očeta sem začela kot vodja prodaje in kasneje kot pomočnica direktorja. S svojo predanostjo in ljubeznijo do opravljanja tega dela sem ob upokojitvi očeta z veseljem prevzela vodenje podjetja. To mi je tako v čast kot tudi izziv, ki ju z navdušenjem sprejemam. Veselim se usmerjanja podjetja, gradnje na močnih temeljih in raziskovanja inovativnih poti za rast. Skupaj s predano ekipo se veselim prihodnosti in priložnosti, ki nas čakajo.«
»Za Elektroniko Naglič sem delal že v dijaških in študentskih letih. Sprva v proizvodnji, po končani izobrazbi na Fakulteti za elektrotehniko pa sem se zaposlil na področju razvoja opreme. Po naravi sem perfekcionist, kar se pri mojem delu kaže v težnji do izdelka, s katerim bi bil popolnoma zadovoljen. V produktu, ki ga ustvarjam, želim skriti kompleksnost, ki je jedro tega izdelka ter končnemu uporabniku zagotoviti enostavno in logično uporabo. Nudim tudi svetovanje in tehnično podporo obstoječim in novim poslovnim partnerjem.«
»V pripravi.«
» V pripravi.«
Naša zgodba
Že od ranega otroštva je Miroslava zanimala tehnika, predvsem radio. Zanj je bila to velika lesena škatla s svetlečo se skalo, velikimi gumbi in tipkami ter magičnim očesom, ki je kazalo nivo signala na sprejemu. Iz zvočnika je prihajala različna glasba ali popolnoma nerazumljiva tuja govorica. Ta škatla ga je tako neskončno navdušila, da si je neznansko želel razumeti kako deluje.
Pri desetih letih je izdelal svoj prvi enostavni detektor za sprejem AM signala lokalnega SV oddajnika v Domžalah. Srednji priključek slušalke je priključil na žleb, ki je deloval kot antena in lahko je poslušal radio.
Pri štirinajstih letih (l. 1974), se je Miroslav vpisal na tečaj za radioamaterje in pridobil potrebno znanje, da je lahko začel samostojno vzpostavljati radijske povezave s celim svetom. Poleg teoretičnega in praktičnega usposabljanja so se učili tudi tehnike. Dobili so kit za sestavo sprejemnika OT-2, ki ga je razvil njegov mentor na tečaju, g. Franci Mermal (S51RM). Ker je Miroslav poleg osnovnega orodja imel tudi spajkalnik in univerzalni instrument (ki mu ga je kupil oče), je ta sprejemnik lahko sestavil kar doma. Še vedno se spomni, kako je njegov manjko pri čutu za estetiko komentiral mentor: »Izgleda, kot bi ga Bistrica skupaj nanosila«. Kljub temu je sprejemnik deloval brezhibno. Pri petnajstih letih je Miroslav uspešno zaključil vse izpite za radioamaterja. Ker ga je vedno zanimala tehnika kot taka in ne samo vzpostavljenje zvez, je izdelal svojo prvo radijsko postajo, in sicer s pomočjo osciloskopa, ki mu ga je tudi kupil njegov velik podpornik, oče Janko. Zaradi mladoletnosti ni imel svojega klicnega znaka (kasneje S51KM), ki je pogoj za vzpostavljanje zvez od doma, zato je svojo prvo postajo posodil kolegu, ki je z njo uspel narediti zvezo, pri kateri je bil korespodent oddaljen več kot 3000 km.
Leta 1983 se je zaposlil v podjetju ISKRA Elektro zveze v Ljubljani na servisnem oddelku profesionalnih radijskih postaj, še vedno pa je z velikim veseljem in navdušenjem razvijal in izdeloval »svoje« radijske postaje. Ker so bile v tistem času radijske naprave razvojno zastarele, je s pomočjo tuje literature in dobrih materialov lahko izdelal dupleksno radijsko napravo, ki je delovala kot repetitor. Na ta repetitor je priključil vmesnik, preko katerega se je dalo priti v telefonsko omrežje in telefonirati s pomočjo radijske postaje (uporabiti je moral mikrofon s tipkovnico DTMF).
»Mobilni telefon« je bil za Miroslava že takrat realnost!
V tistem času so v ISKRI razvijali dokaj solidne radijske naprave TR40 in PTR-100, za katere je on sam razvil kompletno družino dodatkov za 5-tonske selektivne pozive in CTCSS dekoderje/ enkoderje (za model PTR-100 v SMD tehniki). Za te izdelke je leta 1988 prejel nagrado za inovacije občine Ljubljana-Šiška. Miroslav je s tem dokazal izredne sposobnosti, zato so zanj v ISKRI odprli oddelek z nazivom aplikativni razvoj. Leta 1992 so ga poslali na 10-tedensko šolanje v podjetje RACAL v Združenem Kraljestvu, kjer se je usposabljal za servisiranje naprav, ki jih je Republika Slovenija kupila pred osamosvojitvijo in jih med vojno tudi uporabljala. Do leta 1994 je v ISKRI servisiral RACAL-ove radijske postaje in s svojimi predlogi pripomogel, da je ISKRA sprejemala servis teh naprav tudi direktno iz RACAL-a iz celega sveta.
Konec leta 1994 se je Miroslav odločil stopiti na samostojno pot. Že od samega začetka se je zavedal, da samo trdo delo obrodi sadove. Verjel je v to, da bo uspel samo, če bo strankam ponudil najboljše storitve in kvaliteto po dostopni ceni.
Naša zgodovina
16.11.
- nakup vse potrebne opreme za opravljanje dela
- iskanje tržnih niš; razvoj naprav, ki jih je bilo težko dobiti ali pa so bile zelo drage
- razvijal in izdeloval je sprejemne in oddajne module, ki jih je sestavil v repetitorje
- zelo aktualen produkt v devetdesetih letih je bila enosmerna telekomandna naprava (zdaj Telemetry RX Telemetry TX) za povezavo med črpališči in rezervoarji za vodovodna omrežja različnih komunalnih podjetij v Sloveniji. Veliko teh naprav še danes deluje.
- končan razvoj prve verzije napajalnika radijskih postaj NP13 (zdaj NP13D in NP13D-M)
- začetek zastopstva znamke Motorola Solutions
- razvoj vmesnika za vhod v telefonsko omrežje preko radijske postaje, ki je bil sposoben tudi sprejeti klic iz telefonskega omrežja. Prav tako je sprejemal DTMF in dekadno izbiranje in ga pretvoril v 5-tonski selektivni poziv. Ta sistem so s pridom uporabljali v Luki Koper vse do množične uporabe mobilnih telefonov GSM.
- začetek vzdrževanja radijskega sistema na reševalni postaji UKC Ljubljana z vgradnjo vmesnika selektivnega poziva in subtona radijskim postajam. Postavitev novega repetitorja na Jančah.
- končan razvoj prve verzije DC DC pretvornika (DCC24-12)
- končan razvoj prve verzije oddvojenega delovnega mesta (ODM-1)
- menjava obstoječega radijskega sistema na UKC Ljubljana z novimi modeli Motorola GM380 in postavitev novega dispečerskega sistema, ki je že omogočal pošiljanje in sprejemanje statusov.
- Motorola Solutions predstavi nov sistem radijskih postaj DMR
- začetek razvoja SPI-08
- postavimo prvo mrežo Motorolinih DMR radijskih postaj na reševalni postaji v Idriji (repetitor in radijske postaje)
- dobava novih radijskih postaj Motorola DM3400 UHF in instalacija vmesnikov SPI-08, za namen upravljanja vodovodnega omrežja na VOKA Ljubljana
- v drugem četrtletju objavimo informacijo o tem izdelku v reviji Radio Resource International in tako pridemo do prvega izvoza lastnega produkta SPI-08
- dva novo zaposlena na delovnih mestih pomočnica direktorja in odgovoren za razvoj
12.5.
- končan razvoj vmesnika za prenos podatkov ERDI-12
- začetek razvoja novega modernega dispečerskega sistema DISSNA
- na reševalni postaji UKC Ljubljana postavimo naš dispečerski sistem DISSNA in vzpostavimo delovanje
- september: prva sejemska predstavitev na sejmu SOBRA v Gornji Radgoni,
- dobimo tudi diplomo za inovacijo (prijavili smo produkt ERD-12)
- marec: začetek razvoja prenosnega dispečerskega sistema s funkcijo sledenja napravam na terenu EasyFinder Professional
- september: druga sejemska predstavitev na sejmu SOBRA v Gornji Radgoni
- končan razvoj novega vmesnika za prenos podatkov ERDI1000, ki nadomesti DMR4IO
- postavimo naš dispečerski sistem DISSNA v dispečerskem centru zdravstva v MB
- konec razvoja in tudi izdelani prvi kosi RA-20, modula za sporočanje podatkov, povezanih z digitalnimi vhodi